جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

مزایای تکنیک‌های پاکسازی داده‌ها

همیشه دو جنبه برای بهبود کیفیت داده‌ها وجود دارد. پاکسازی داده‌ها و حفظ و نگهداری آن ها. دنیای تجارت امروزی به شدت مبتنی بر داده است و این باعث می‌شود که داده‌ها به با ارزش‌ترین دارایی تقریباً برای هر شرکتی تبدیل شوند. این امر به ویژه برای سازمان‌هایی که کمپین‌های بازاریابی چند کانالی را راه اندازی می‌کنند صادق است.
مزایای تکنیک‌های پاکسازی داده‌ها

آنچه در این مقاله میخوانید :

همیشه دو جنبه برای بهبود کیفیت داده‌ها وجود دارد. پاکسازی داده‌ها و حفظ و نگهداری آن ها. دنیای تجارت امروزی به شدت مبتنی بر داده است و این باعث می‌شود که داده‌ها به با ارزش‌ترین دارایی تقریباً برای هر شرکتی تبدیل شوند. این امر به ویژه برای سازمان‌هایی که کمپین‌های بازاریابی چند کانالی را راه اندازی می‌کنند صادق است.

مشکلی کلیدی که وجود دارد این است که نمی‌خواهید داده‌های مشتری را نادیده بگیرید. مشکل این است که اگر پایگاه داده مشتریان شما برای مدتی مورد استفاده قرار نگیرد، داده‌های داخل آن کهنه و غیر ضروری می‌شود. عمدتاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که اغلب افراد تمایل دارند شناسه ایمیل، آدرس پستی و شماره تلفن خود را اغلب تغییر دهند. بیشتر اولویت ‌های کسب ‌و کارها، نگهداری سوابق داده‌‌های مشتریان احتمالی برای استفاده فوری و مراجعات آینده است. اما، اگر اطلاعات جمع‌آوری‌شده دقیق نباشد، صرفاً جمع‌آوری توده بزرگ داده برای سازمان شما مفید نخواهد بود. المر اسمیت، معاون استراتژی مشتری، جی سی پنی معتقد است همه چیز با داده‌ها شروع می‌شود. داده‌ها به بینش‌ها و اقدامات منجر می‌شوند. اما ابتدا باید داده‌های مناسبی داشته باشید.

 برای اینکه کسب و کار شما بتواند ابتکارات CRMموفقی را برنامه ریزی کند، به داده‌های دقیق و مرتبط نیاز دارد. و اینجاست که می‌توانید از پاکسازی داده‌ها بهره مند شوید.

مطالعه بیشتر: حکمرانی داده در سازمان به چه معناست ؟

 پاکسازی داده‌ها به چه معناست؟

حکمرانی داده
پاکسازی داده‌ها به فرآیند حذف، به روز رسانی و اصلاح داده‌های فاسد یا نادرست در یک پایگاه داده اشاره دارد. اینکار کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که داده‌هایی با کیفیت عالی دارید. با تهیه خدمات پاکسازی داده‌های مناسب، سازمان‌ها می‌توانند چندین چالش را که روزانه با آن‌ها مقابله می‌کنند، از جمله داده‌های نادرست فاکتور، تصحیح خطا، عیب‌یابی و تصحیح دستی داده‌ها را برطرف کنند. همه این‌ها منجر به هزینه‌های بالایی می‌شود که می‌توانید با حفظ یک پایگاه داده تمیز و شایسته آن را به حداقل برسانید.

 چرا باید پایگاه داده مشتریان خود را پاک کنید؟

مطالعات نشان می‌دهد که در یک دوره 12 ماهه، 30 درصد از داده‌های B2Bاضافی و نامعتبر می‌شوند. این می‌تواند منجر به هدر رفتن هنگفت بودجه بازاریابی شما شود. در نتیجه، داشتن اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد مشتریان خود برای کسب ‌و کارها بسیار مهم است.

هنگامی که از داده‌های مشتری قدیمی و نامربوط استفاده می‌کنید، نه تنها در معرض خطر از دست دادن مشتریان فعلی خود قرار می‌گیرید، بلکه در اجرای طرح‌های بازاریابی مؤثر نیز شکست می‌خورید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید به پاکسازی داده‌ها مشتریان خود بپردازید. در اینجا برخی از:

  • به شناسایی مخاطبین غیرفعال و پاسخگو در پایگاه داده مشتریان فعلی کمک می‌کند.
  • در زمان و منابعی که ممکن است در حین کمپین با داده‌های قدیمی از دست بدهید، صرفه جویی می‌کند.
  • شما به پایگاه داده‌ای دسترسی دارید که دقیق است و با قوانین GDPRو CAN-SPAM مطابقت دارد.
  • دستیابی به مخاطبان مناسب جهت حداکثر پاسخ کمک می‌کند.

با توجه به اینکه امروزه بیشتر صنایع برای رشد کسب و کار به داده‌ها متکی هستند، حفظ داده‌های بدون خطا بسیار مهم است. در زیر برخی از عوارض جانبی وجود دارد که اگر پایگاه داده مشتریان خود را برای مدت طولانی بدون مراقبت رها کنید، ممکن است با آن مواجه شوید:

  • کاهش داده‌ها منجر به از دست دادن حدود 25 درصد از پایگاه داده شما در یک سال می‌شود.
  • داده‌های نامربوط برابر است با اتلاف وقت و پول برای مشتریان احتمالی که حتی پیام شما را دریافت نمی‌کنند.

مطالعه بیشتر: مزیت‌های تصمیم گیری داده محور در سازمان چیست ؟

 4 مزایای کلیدی پاکسازی داده ها

تصمیم گیری داده محور

در زیر برخی از مزایای کلیدی پاکسازی داده‌ها آورده شده است:

1. تصمیم گیری بهتر

یکی از مزایای پاکسازی داده ها، تصمیم گیری بهتر است. در هر کسب ‌و کاری، داده‌‌های مشتری پایه اصلی تصمیم‌گیری قابل قبول و مؤثر است. بر اساس نظرسنجی Sirius Decisions، یک سازمان B2B متوسط هر دوازده تا هجده ماه یک افزایش در داده‌ها را مشاهده می‌کند. در حالی که داده‌ها ممکن است در ابتدا دقیق باشند، اشتباهات ممکن است در هر زمانی رخ دهد. با این حال، بسیاری از کسب و کارها از دادن اولویت اول به مدیریت کیفیت داده غفلت می‌کنند.

داده‌های با کیفیت و اطلاعات دقیق برای تصمیم گیری بسیار مهم هستند. با پاکسازی داده ها، نه تنها می‌توانید از تجزیه و تحلیل بهتر بهره ببرید، بلکه از هوش تجاری گسترده‌تری نیز برخوردار می‌شوید، که در نتیجه منجر به بهبود تصمیم‌گیری و اجرا می‌شود. در نهایت، داشتن اطلاعات تمیز و دقیق مشتری می‌تواند به سازمان‌های b2b در تصمیم گیری بهتر کمک کرده و راه را برای رشد کسب و کار در بلندمدت باز کند.

مطالعه بیشتر: آشنایی با تکنیک‌های داده کاوی

2. بهبود تلاش‌های جذب مشتری

یکی دیگر از مزایای پاکسازی داده‌ها این است که می‌تواند به افزایش کارایی تلاش‌های جذب مشتری شما کمک کند. به این دلیل که پاکسازی داده‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا لیست مشتریان کارآمدتری با اطلاعات دقیق ایجاد کنید. برای اینکه ابتکارات بازاریابی شما موثر باشد، باید با پیروی از روال‌های منظم کیفیت داده مطمئن شوید که داده‌های شما تمیز، به روز و دقیق هستند. به علاوه، پاکسازی داده‌ها می‌تواند به مدیریت یکپارچه داده‌های مشتری چند کاناله کمک کند. اینکار به شما این فرصت را می‌دهد که در درازمدت ابتکارات بازاریابی موثری را اجرا کنید. به این دلیل که می‌توانید بهترین تاکتیک را برای تعامل موثر با مخاطبان هدف خود تعیین کنید.

3. روش‌های تجاری را ساده کنید

حذف اطلاعات تکراری از پایگاه داده مشتریان می‌تواند به سازمان ‌ها کمک کند تا فعالیت‌‌های تجاری خود را ساده‌سازی کنند که در نتیجه هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی خواهد شد. اگر اطلاعات دقیق و قابل اعتماد فروش در دسترس باشد، می‌توانید به راحتی عملکرد یک خدمات یا محصول را در بازار ارزیابی کنید. با پاکسازی داده‌ها و تجزیه و تحلیل مناسب، شرکت‌ها می‌توانند فرصت‌هایی را برای راه‌اندازی یک سرویس یا محصول جدید که ممکن است مشتریان دوست داشته باشند، پیدا کنند، یا حتی می‌توانند چندین راه بازاریابی را که شرکت شما می‌تواند امتحان کند، برجسته کند. به عنوان مثال، اگر یکی از کمپین‌های بازاریابی شما شکست خورد، می‌توانید به راه‌های بازاریابی دیگر با داده‌های پاسخ مصرف‌کننده بهتر نگاه و آنها را اجرا کنید.

4. افزایش درآمد

کلان داده
با تلاش برای افزایش ثبات و دقت داده‌های خود، می‌توانید نرخ پاسخ‌دهی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید که به افزایش درآمد منجر می‌شود. داده‌های قابل اعتماد می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا نرخ پرش را به میزان قابل توجهی به حداقل برساند. اگر زمانی پیش ‌آید که نیاز داشته باشید تبلیغات یا اطلاعات حساس را مستقیماً به مشتری خود منتقل کنید، داده‌های صحیح می‌تواند به شما کمک کند سریع و راحت به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. پاکسازی داده‌ها به از بین بردن موثر داده‌های تکراری کمک می‌کند. علاوه بر این، اطلاعات نادرست می‌تواند به شدت منابع سازمان شما را تخلیه کند، زیرا باید دو برابر این مبلغ را برای یک مشتری صرف کنید.

مطالعه بیشتر: اصول تجزیه و تحلیل کلان داده ها

همانطور که می‌بینید، پاکسازی داده‌ها می‌تواند مزایای زیادی برای سازمان شما داشته باشد. چرا که به شما کمک می‌کند تا به راحتی به اهداف تجاری خود برسید. داشتن یک داده قابل اعتماد می‌تواند به شما کمک کند تا ROI بهتری در تلاش‌های بازاریابی خود داشته باشید.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

بهینه سازی عملکرد پایگاه داده به مدیران پایگاه داده اجازه می‌دهد تا منابع سیستم را برای بهبود عملکرد پایدار افزایش دهند. پایگاه داده‌ها هسته اصلی هر برنامه تجاری هستند و وظیفه جمع آوری، ذخیره و بازیابی حجم زیادی از داده‌ها را بر عهده دارند. این مجموعه متمرکز از داده‌ها برای عملیات سازمان حیاتی است، زیرا اطلاعات ضروری را انتقال داده و فرآیندهای مهم تجاری را تسهیل می‌کند. به همین دلیل، مکان یابی مشکلات پایگاه داده و حل به موقع آن‌ها برای بهبود عملکرد پایگاه داده، اطمینان حاصل می‌کند که پایگاه داده‌های شما در اوج کارایی کار می‌کنند و اختلالات تجاری به حداقل می‌رسد.
روند علم داده(data sience trend) با ظهور فناوری‌های جدید به چه سمتی است؟ فناوری‌های جدید باعث بهره وری بیشتر شرکت‌ها و بهبود بازده سرمایه گذاری آن‌ها می‌شود. روندهای امروزی شامل تجزیه و تحلیل داده، هوش مصنوعی، کلان داده و علم داده است. سازمان ‌های تجاری مدل ‌های مبتنی بر داده را برای ساده‌سازی فرآیندهای خود و تصمیم‌گیری بر اساس بینش‌های حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌ها اتخاذ می‌کنند.
مشاهده پذیری داده‌ها بر مدیریت سلامت داده‌های شما تمرکز دارد، که بسیار بیشتر از نظارت بر آن است. سازمان‌ها برای عملیات‌های روزمره و تصمیم‌گیری به داده‌های خود بسیار وابسته‌تر شده‌اند و اطمینان از جریان به موقع و با کیفیت داده‌ها بسیار مهم است و از آنجایی که داده‌های بیشتری در یک سازمان جابجا می‌شود، اغلب برای تجزیه و تحلیل، گذرگاه انتقال داده شاهراه اصلی داده‌های شما هستند. مشاهده پذیری داده‌ها به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که یک جریان قابل اعتماد و موثر داده دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن