جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

7 دلیل برای اینکه صاحبان مشاغل باید بر تجزیه و تحلیل کلان داده تمرکز کنند

داده‌ها همیشه توسط فناوری‌های دیجیتال تولید می‌شوند، چه در حال استفاده از برنامه‌ها در تلفن‌هایمان، چه در حال تعامل در رسانه‌های اجتماعی یا خرید محصولات باشیم. همه این اطلاعات با سایر منابع داده ترکیب می‌شوند و به کلان داده تبدیل می‌شوند. شرکت‌ها حتی این داده‌ها را با فناوری‌هایی مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ترکیب می‌کنند تا توانایی خود را برای زندگی روزمره با تجارب سریع‌تر و شخصی‌تر بهبود بخشند.
7 دلیل برای اینکه صاحبان مشاغل باید بر تجزیه و تحلیل کلان داده تمرکز کنند

آنچه در این مقاله میخوانید :

داده‌ها همیشه توسط فناوری‌های دیجیتال تولید می‌شوند، چه در حال استفاده از برنامه‌ها در تلفن‌هایمان، چه در حال تعامل در رسانه‌های اجتماعی یا خرید محصولات باشیم. همه این اطلاعات با سایر منابع داده ترکیب می‌شوند و به کلان داده تبدیل می‌شوند. شرکت‌ها حتی این داده‌ها را با فناوری‌هایی مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ترکیب می‌کنند تا توانایی خود را برای زندگی روزمره با تجارب سریع‌تر و شخصی‌تر بهبود بخشند.

کلان داده یا Big Data از متن، صدا، ویدئو و تصاویر به دست می‌آید. به منظور اتخاذ تصمیماتی که بر نحوه زندگی، کار و نقش ما تأثیر می‌گذارد، سازمان‌ها و شرکت‌ها کلان داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا الگوها و روندهایی را در رفتار انسان و تعامل ما با فناوری بیابند.

مطالعه بیشتر: حکمرانی داده چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

 کلان داده چیست؟

به زبان ساده، کلان داده اطلاعاتی است که می‌تواند اندازه گیری، تجزیه و تحلیل شود تا تصمیمات بهتری اتخاذ شود. بخش “بزرگ” این داده‌ها تا حد زیادی در این واقعیت یافت می‌شود که تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، کلان داده‌های برخی از شرکت‌ها شامل 20 میلیون رکورد جدید در هر روز است. علاوه بر این، 10 درصد از کل فعالیت‌های آنلاین در هر روز، حدود 8/1 تریلیون گیگابایت اطلاعات تولید می‌کند. با ذخیره همه این‌ها در میلیون‌ها دیسک سخت، در زمان واقعی داده‌ها برای پردازش و تجزیه و تحلیل در دسترس هستند.

شرکت‌های کلان داده می‌دانند چگونه این اطلاعات را در مقیاس وسیع جمع آوری کنند. آن‌ها همچنین می‌دانند که چگونه از الگوریتم‌های قدرتمند برای یافتن گرایش‌ها برای کسب ‌و کارهایی که می‌خواهند درباره محصولات، خدمات، قیمت‌گذاری و موارد دیگر تصمیمات بهتری بگیرند، استفاده کنند.

 کلان داده به چه چیزی اشاره دارد؟

سازمان‌های داده محور

کلان داده واقعاً همان چیزی است که می‌گوید: داده‌هایی که بزرگ‌تر از حد معمول هستند. در مقیاسی خاص، مجموعه داده‌ها آنقدر بزرگ می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را مدیریت کرد مگر با بزرگترین و قوی‌ترین راه‌حل‌های داده.

یک کسب و کار کوچکتر یا متوسط ممکن است تمام داده‌های خود را با یک راه حل ذخیره سازی داده کوچکتر و ارزانتر ذخیره و از یک ابزار پایه BI برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده کند. اما کسب‌وکارها و شرکت‌های بزرگ‌تر به زودی با محدودیت‌های راه‌حل‌های داده کوچک‌تر خود مقابله خواهند کرد، چرا که داده‌های بسیار بیشتری نسبت به سازمان‌های کوچکتر تولید می‌کنند.

مطالعه بیشتر: مدیریت سرور در سازمان‌های داده محور

 7 دلیل برای تمرکز بر تجزیه و تحلیل کلان داده

1.به شما امکان می‌دهد تصمیمات هوشمندانه‌تری بگیرید

همانطور که قبلا ذکر شد، تجزیه و تحلیل کلان داده همه چیز در مورد تصمیم گیری هوشمندانه بر اساس روندهای زمان واقعی است. با تجزیه و تحلیل این داده ها، می‌توانید بینش‌هایی در مورد کسب و کار خود به دست آورید که در غیر این صورت هرگز نمی‌توانستید داشته باشید. شما می‌توانید به سوالات مهم در مورد آینده شرکت خود پاسخ دهید، مانند:

  • چه محصولاتی را توسعه دهیم؟
  • چه خدماتی باید ارائه دهیم؟
  • بهترین مشتریان ما چه کسانی هستند و چگونه می‌توانیم به آنها خدمات بهتری ارائه دهیم؟

در واقع، بسیاری از شرکت‌ها حتی از آن برای تجزیه و تحلیل پیش بینی روندهای آینده استفاده می‌کنند. خواه هدف شما افزایش درآمد باشد یا به دست آوردن مزیت رقابتی، بینش‌هایی که از تجزیه و تحلیل کلان داده به دست می‌آورید به شما کمک می‌کند تا به آنجا برسید.

2.کارایی و بهره وری را افزایش می‌دهد

تجزیه و تحلیل کلان داده می‌تواند به افزایش کارایی و بهره وری شرکت شما کمک کند. چگونه؟ با کمک به شناسایی ناکارآمدی در فرآیندهای کسب و کارتان. به عنوان مثال، اگر از تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ برای ردیابی رفتار مشتری استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که محصولاتی از شما به اندازه سایرین فروش نمی‌رود. این بینش ممکن است شما را به ایجاد تغییر در محصول سوق دهد.

3.باعث صرفه جویی در پول شما می‌شود

داده کاوی

از آنجایی که تجزیه و تحلیل کلان داده ناکارآمدی‌ها و الگوها را شناسایی می‌کند، ابزار قدرتمندی برای پس انداز در عملیات تجاری شما است. بسیاری از شرکت‌ها از آن برای مشخص کردن مناطقی استفاده می‌کنند که می‌توانند هزینه‌ها را بدون به خطر انداختن خدمات یا کیفیت محصول کاهش دهند.

مطالعه بیشتر: بررسی مزایا داده کاوی

4.بینش عملی برای برنامه ریزی استراتژیک به شما می‌دهد

هنگامی که از تجزیه و تحلیل کلان داده استفاده می‌کنید، به بینش‌های بازار دسترسی خواهید داشت که به شما در تصمیم گیری‌های استراتژیک هوشمندانه کمک می‌کند. تجزیه و تحیل این داده‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد رفتار مشتری را ردیابی کنند، و مدیران کسب و کارها می‌توانند تصمیمات هوشمندانه‌ای در مورد اینکه مشتریانشان احتمالاً چه محصولات یا خدماتی را در آینده خریداری می‌کنند، بگیرند.

اینکار یک جنبه حیاتی از برنامه ریزی کسب و کار است، به ویژه برای مشاغل آنلاین با حجم بالایی از مشتریان و معاملات. با استفاده از تجزیه و تحلیل کلان داده، می‌توانید به مشتریان فعلی خود خدمات بهتری ارائه دهید و در عین حال به مشتریان جدید برای رشد سهم بازار خود دسترسی پیدا کنید.

مطالعه بیشتر: راهکارهای استقرار نظام مدیریت استراتژیک

5.می تواند باعث افزایش فروش و درآمد شود

مدیریت استراتژیک

اگر تازه با تجزیه و تحلیل کلان داده شروع کرده اید، می‌توانید با شناسایی الگوهایی که مشخص می‌کند کدام یک از مشتریان فعلی شما بیشترین پتانسیل برای فروش را دارند، درآمد کسب کنید. با درک بهتر رفتار مشتری و الگوهای خرید، کسب و کارها می‌توانند فروش خود را با تلاش‌های بازاریابی هدفمند افزایش دهند.

6.به شما کمک می‌کند تا سریعتر تصمیمات هوشمندانه بگیرید

یکی دیگر از مزایای اصلی تجزیه و تحلیل کلان داده این است که امکان تصمیم گیری سریعتر را فراهم می‌کند. بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل این نوع داده را می‌توان در دستگاه‌های تلفن همراه شما مستقر کرد، به این معنی که شما همیشه به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی خواهید داشت. با استفاده از داده‌های به موقع برای هدایت فعالیت‌های تجاری می‌توانید سریع‌تر تصمیم بگیرید.

7.می تواند به شما کمک کند از رقبا پیشی بگیرید

از آنجایی که تجزیه و تحلیل کلان داده به شما امکان می‌دهد مشتریان و رفتار آن‌ها را بهتر درک کنید، می‌توانید از این اطلاعات برای پیشی گرفتن از رقبای خود استفاده کنید. شما می‌توانید محصولات و خدماتی را توسعه دهید که برای بازار هدف شما جذاب باشد. اینکار به شما مزیت رقابتی در بازار می‌دهد. همچنین می‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را به طور خاص برای مخاطبان هدف خود تنظیم کنید، که به شما در جذب مشتریان جدید کمک می‌کند.

در پایان، اگر می‌خواهید از تجزیه و تحلیل کلان داده در کسب‌ و کارتان استفاده کنید و نتایج دقیقی به دست آورید، به یک سیستم قابل اعتماد، مبتنی بر ابر نیاز دارید. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌ها در فناوری هوش تجاری سرمایه گذاری می‌کنند. با استفاده از ابزارهایی که برای جمع‌آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل سریع حجم زیادی از داده‌ها طراحی شده‌اند، کسب‌ و کارهایی که از فناوری مناسب برخوردارند، برتری بزرگی نسبت به آن‌هایی دارند که این کار را انجام نمی‌دهند.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

بهینه سازی عملکرد پایگاه داده به مدیران پایگاه داده اجازه می‌دهد تا منابع سیستم را برای بهبود عملکرد پایدار افزایش دهند. پایگاه داده‌ها هسته اصلی هر برنامه تجاری هستند و وظیفه جمع آوری، ذخیره و بازیابی حجم زیادی از داده‌ها را بر عهده دارند. این مجموعه متمرکز از داده‌ها برای عملیات سازمان حیاتی است، زیرا اطلاعات ضروری را انتقال داده و فرآیندهای مهم تجاری را تسهیل می‌کند. به همین دلیل، مکان یابی مشکلات پایگاه داده و حل به موقع آن‌ها برای بهبود عملکرد پایگاه داده، اطمینان حاصل می‌کند که پایگاه داده‌های شما در اوج کارایی کار می‌کنند و اختلالات تجاری به حداقل می‌رسد.
روند علم داده(data sience trend) با ظهور فناوری‌های جدید به چه سمتی است؟ فناوری‌های جدید باعث بهره وری بیشتر شرکت‌ها و بهبود بازده سرمایه گذاری آن‌ها می‌شود. روندهای امروزی شامل تجزیه و تحلیل داده، هوش مصنوعی، کلان داده و علم داده است. سازمان ‌های تجاری مدل ‌های مبتنی بر داده را برای ساده‌سازی فرآیندهای خود و تصمیم‌گیری بر اساس بینش‌های حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌ها اتخاذ می‌کنند.
مشاهده پذیری داده‌ها بر مدیریت سلامت داده‌های شما تمرکز دارد، که بسیار بیشتر از نظارت بر آن است. سازمان‌ها برای عملیات‌های روزمره و تصمیم‌گیری به داده‌های خود بسیار وابسته‌تر شده‌اند و اطمینان از جریان به موقع و با کیفیت داده‌ها بسیار مهم است و از آنجایی که داده‌های بیشتری در یک سازمان جابجا می‌شود، اغلب برای تجزیه و تحلیل، گذرگاه انتقال داده شاهراه اصلی داده‌های شما هستند. مشاهده پذیری داده‌ها به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که یک جریان قابل اعتماد و موثر داده دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن