جستجو
 • فروشگاه
 • تماس‌با‌ما
 • دمومحصولات
 • سوالات‌متداول
× Send

پرسنال برندینگ در سازمان [راهنمای ضروری برای موفقیت]

سال هاست که قدرت پرسنال برندینگ در سازمان درک شده است. با این حال، همانطور که افراد و شرکت‌های بیشتری به مزایای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پی بردند، برندسازی شخصی از یک مفهوم "خوب بودن" به مفهومی کاملاً جدید تبدیل شد که برخی اکنون آن را ضروری می‌دانند.
پرسنال برندینگ در سازمان

آنچه در این مقاله میخوانید :

سال هاست که قدرت پرسنال برندینگ در سازمان درک شده است. با این حال، همانطور که افراد و شرکت‌های بیشتری به مزایای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پی بردند، برندسازی شخصی از یک مفهوم “خوب بودن” به مفهومی کاملاً جدید تبدیل شد که برخی اکنون آن را ضروری می‌دانند.

همچنین به همین دلیل است که استفاده از پرسنال برندینگ در سازمان به یک استراتژی قدرتمند برای بسیاری از سازمان‌ها تبدیل شده است. اما شما به عنوان یک فرد از کجا با برندسازی شخصی شروع می‌کنید؟ و چگونه سازمان‌ها می‌توانند از برندهای شخصی کارکنان حمایت کنند و در عین حال بازده شرکت را نیز هدایت کنند؟

مطالعه بیشتر: آشنایی با عملکرد نرم افزار مدیریت عملکرد سازمانی

پرسنال برندینگ چیست؟

پرسنال برندینگ چیست

پرسنال برندینگ نحوه معرفی و تبلیغ خود به دیگران است و روشی است که شما تجربیات، مهارت‌ها و شخصیت خود را به دنیا نشان می‌دهید و با گفتن داستان و تخصص خود، می‌توانید روابط حرفه‌ای و فرصت‌های شغلی جدیدی برای خود ایجاد کنید.

تصویر پرسنال برندینگ در طول زمان بر اساس محتوایی که به صورت آنلاین ایجاد می‌کنید یا به اشتراک می‌گذارید و نحوه تعامل شما با سایر کاربران ساخته می‌شود. این کار بر اینکه دیگران شما را چگونه می‌بینند و چگونه ممکن است در رسانه‌ها به تصویر کشیده شوید، تأثیر می‌گذارد.

هرکسی می‌تواند پرسنال برندینگ داشته باشد و برای داشتن آن نیازی به هزاران فالوور یا حضور منظم در رسانه‌ها ندارید.

مطالعه بیشتر: هوش تجاری چیست و چگونه به سازمانها سود می‌رساند؟

چرا برندسازی شخصی در محل کار مهم است؟

اهمیت پرسنال برندینگ در سازمان

امروزه، شرکت‌های زیادی کارکنان خود را تشویق به استفاده از رسانه‌های اجتماعی در محل کار می‌کنند. آن ‌ها می‌‌خواهند افراد خود صدایی داشته باشند، با شبکه‌های شخصی خود ارتباط برقرار کنند و امیدواریم در این فرآیند از برند حمایت کنند.

بنابراین چه بخواهید برند شخصی خود را بسازید و چه بخواهید یک استراتژی برای استفاده از پرسنال برندینگ در سازمان خود ایجاد کنید (یا هر دو) همه دلایل مهم برای استفاده از برندسازی شخصی را در زیر خواهید یافت.

 • مزایا پرسنال برندینگ برای افراد

 • دانش شما را بهبود می‌بخشد
 • مکالمات ارزشمندی را آغاز می‌کند
 • روابط حرفه‌ای آنلاین قابل اعتماد ایجاد می‌کند
 • فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد می‌کند
 • فرصت‌های توسعه حرفه‌ای را گسترش می‌دهد
 • ارزش درک شده شما را افزایش می‌دهد
 • شما را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی می‌کند

مزایا پرسنال برندینگ در سازمان

پرسنال برندینگ در سازمان در مورد استفاده از استراتژی است که افراد و مشاغل آن‌ها را به عنوان برند بازاریابی می‌کند. این یک تلاش مداوم است که نه تنها از کارمندان پشتیبانی می‌کند، بلکه به سازمان شما کمک می‌کند تا آگاهی، پرورش کارکنان و حفظ شهرت درجه یک را افزایش دهد.

هنگامی که کارمندان دارای برندهای شخصی قوی هستند، کانال جدیدی برای سازمان شما ایجاد می‌کند تا ROI واقعی ایجاد کند. بسیاری از اوقات، پرسنال برندینگ در سازمان می‌تواند به طور غیر مستقیم اتفاق بیفتد، حتی اگر کارمندان همیشه در مورد برند شما به صورت آنلاین صحبت نکنند.

دقیقاً برندهای شخصی کارکنان شما چه تأثیر مثبتی بر شرکت دارد؟ آن‌ها به موارد زیر کمک می‌کنند:

 • آگاهی بیشتر از برند
 • سرنخ‌های با کیفیت بالاتر
 • افزایش اعتماد به برند
 • ارزش رسانه‌ای کسب شده بیشتر
 • کاهش هزینه‌های رسانه‌ای پرداختی
 • موقعیت بهتر برند که به شرکت کمک می‌کند از رقبا متمایز شود
 • بهبود برند کارفرما یافته است
 • مشارکت بیشتر کارکنان

مطالعه بیشتر: نقش هوش تجاری (BI) در فناوری اطلاعات

یکی از مزایای پرسنال برندینگ در سازمان این است که هنگامی که کارمندان محتوا تولید می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، یا با دیگران به صورت آنلاین درگیر می‌شوند، مخاطبان آن‌ها از برند شما آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند. بعلاوه، شبکه‌های آن‌ها نه تنها به شخص بلکه به تجارت شما نیز اعتماد می‌کنند.

از دیگر مزایای پرسنال برندینگ در سازمان این است که مشتریان ممکن است آماده خرید یا اقدام فوری نباشند (برخی ممکن است در کمین رسانه‌های اجتماعی باشند)، اما می‌توانید شرط ببندید که به برند شما توجه می‌کنند، کانال‌های اجتماعی آن را بررسی می‌کنند، و احتمالاً حتی محتوای آن را دنبال می‌کنند یا در آن شرکت می‌کنند.

علاوه بر این، آنها به محصول یا خدمات شما علاقه مند می‌شوند و ممکن است شروع به تحقیق در مورد برند شما کنند و از همکاران خود در مورد شرکت شما بپرسند. حتی ممکن است متوجه شوند که سازمان شما جایی است که خودشان می‌خواهند در آن کار کنند.

چگونگی ساخت پرسنال برندینگ در سازمان

چگونگی ساخت پرسنال برندینگ در سازمان

همانطور که اشاره شد، برای داشتن یک برند شخصی نیازی به هزاران فالوور ندارید، هرکسی می‌تواند بر روی شبکه‌ها و اهداف حرفه‌ای خود تأثیر بگذارد، چه 100 دنبال کننده داشته باشد و چه 100/000.

اولین چیزی که هنگام ایجاد برند شخصی خود باید به خاطر بسپارید این است که نباید در کاری که برای انجام آن استخدام شده‌اید تداخل ایجاد کند.

شرکت‌های بزرگ تلاش‌های شما را برای ایجاد برند شخصی‌تان تشویق و حمایت می‌کنند، اما اکنون زمان آن نیست که از کمک آن‌ها استفاده کنید و از کار واقعی خود غافل شوید. در حالی که این امر باید واضح به نظر برسد، اما مهم است که آن را فراخوانی کنید.

برای ساخت پرسنال برندینگدر سازمان ابتدا باید چند مرحله برای شروع کار با برند شخصی خود را ایحاد کنید:

 • مهارت و تخصص خود را مشخص کنید. آیا به بازاریابی معروف هستید؟ کسب و کار ساختمانی؟ مهندسی؟ آیا مهارت‌های خاصی در آن زمینه‌هایی دارید که می‌توانید به اشتراک بگذارید؟ مانند نتایج، یادگیری ها، اشتباهات و غیره.
 • تعیین کنید که می‌خواهید برای چه چیزی شناخته شوید. چه چیزی شما را در حال حاضر متمایز می‌کند و در آینده به کجا می‌خواهید بروید؟
 • بازار هدف را برای مهارت‌های خود و افرادی که می‌خواهید در شبکه شما حضور داشته باشند، بشناسید. به عنوان مثال، اگر شما یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی هستید، می‌خواهید با دیگران در آن صنعت و زمینه ارتباط برقرار کنید.
 • در صنعت خود تحقیق کنید و کارشناسان را دنبال کنید. چه کسی در حال حاضر برندهای شخصی قوی در فضای شما دارد؟ آن‌ها را دنبال و ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها درگیر شوید.

مطالعه بیشتر: هوش تصمیم گیری: چیست و چرا به آن نیاز است؟

چگونه شرکت‌ها می‌توانند از برندهای شخصی کارکنان حمایت کنند؟

پرسنال برندینگ در سازمان

در ابتدای مقاله به فواید پرسنال برندینگ در سازمان اشاره کردیم. امروزه هر کارمندی با یک شبکه اجتماعی می‌تواند تأثیرگذار باشد. اغلب، وقتی اصطلاح «اینفلوئنسر مارکتینگ» را می‌شنوید، به افراد مشهور یا افرادی با میلیون‌ها فالوور فکر می‌کنید. بله، این افراد اینفلوئنسر هستند، اما حقیقت این است که هرکسی مجموعه‌ای از مهارت ها، دیدگاه‌ها و بینش‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل است که ما معتقدیم هر کارمندی می‌تواند به شیوه خود تأثیرگذار باشد.

و از آنجایی که شرکت‌های بیشتری با استقبال از شبکه‌های اجتماعی کارمندان موفقیت را تجربه می‌کنند، پرسنال برندینگ در سازمان حتی بیشتر به یک استراتژی برندسازی ضروری تبدیل می‌‌شود.

مطالعه بیشتر:هوش سازمانی چیست؟

چگونه شرکت شما می‌تواند به بهترین نحو از این امر پشتیبانی کند، بدون اینکه از آن فراتر رود؟

1. شما واقعاً می‌خواهید از برندهای شخصی کارمندان حمایت کنید

برای اینکه پرسنال برندینگ در سازمان کارآمد کنید، باید مزایای برندسازی شخصی را برای کارمندان نیز در نظر بگیرید. صادق باشید و توضیح دهید که چرا پرسنال برندینگ خوب است و همچنین بر مزایایی که برندسازی شخصی برای خود کارمندان دارد تأکید کنید.

اگر ساختن یک برند شخصی را بخشی از فرهنگ شرکت کنید، تیم شما واقعاً مایل به مشارکت خواهد بود.

2. شرکت شما دستورالعمل‌ها را ارائه می‌دهد نه قوانین

هیچ کس قوانین را دوست ندارد یا به او گفته شود که چه کاری انجام دهد. اما اگر می‌خواهید کارمندان را توانمند کنید و از قدرت پرسنال برندینگ در سازمان استفاده کنید، شرکت شما همچنان باید دستورالعمل‌هایی را ارائه دهد.

این مستلزم چه چیزی است؟ یک راهنما رسانه ‌های اجتماعی در دسترس، مواد آموزشی برای کسانی که به دنبال یادگیری هستند، ابزارهای اشتراک‌گذاری اجتماعی و هر چیزی که شما ارزشی برای فراخوانی دارید.

3. می‌دانید که مالک برندهای شخصی کارمندان نیستید

اگر شرکت شما فرض می‌کند که حق دسترسی به شبکه‌های شخصی کارمندان را دارد یا می‌تواند برندهای شخصی فردی آنها را کنترل کند، مطمئنا با شکست مواجه خواهید شد.

شما نمی‌توانید کارکنان را به مشارکت مجبور کنید. شما مالک شبکه‌های کارمندان یا برندهای شخصی خود نیستید.

وقتی این را درک کنید و به کارمندان خود اعتماد کنید تا در سطحی که احساس راحتی می‌کنند مشارکت کنند، متوجه خواهید شد که آن‌ها از رسانه‌های اجتماعی و پرسنال برندینگ حمایت خواهند کرد.

4. محتوایی که کارمندان ایجاد/به اشتراک می‌گذارند نباید فقط مربوط به شرکت باشد

اگر شرکت شما می‌خواهد از برندهای شخصی کارمندان استفاده کند، نمی‌توانید آن‌ها را مجبور کنید فقط درباره موارد مربوط به شرکت صحبت یا پست کنند. مردم نمی‌خواهند دائماً یک بیلبورد آنلاین برای برند شما باشند، و نه مخاطبان آن‌ها می‌خواهند تبلیغات بزرگی داشته باشند.

و در آخر…

یک کسب و کار بدون پرسنال برندینگ در سازمان هیچ خواهد بود. اما با این حال به این معنا نیست که شما تجارت کسب و کار را به خاطر پرسنال برندینگ رها کنید. در عوض بهتر است یک استراتژی روشن و هدفمند برای این دو داشته باشید. هنگامی که برندهای تجاری و شخصی خود را ادغام می‌کنید، یک ترکیب برندینگ قدرتمند دارید که می‌تواند به شما کمک کند سریعتر و آسان‌تر به اهداف خود برسید.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

داشبورد مدیریتی، معیارها و اطلاعات کلیدی را به صورت گرافیکی و قابل فهم نمایش می‌دهد. مدیران می‌توانند با استفاده از این داشبورد، به سرعت تصمیمات تاکتیکی و استراتژیک را بر اساس اطلاعات قابل اعتماد بگیرند.
آینده هوش مصنوعی (AI) امروزه به یک جنبه مهم تبدیل شده است. همین یک دهه پیش، فناوری هوش مصنوعی چیزی خارج از داستان علمی تخیلی به نظر می‌رسید. امروزه بدون اینکه متوجه باشیم از آن در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم از تحقیقات هوشی گرفته تا تشخیص چهره و تشخیص گفتار و اتوماسیون. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (M.L.) روش‌های محاسباتی سنتی را در اختیار گرفته ‌اند و تعداد صنایع را که عملیات روزانه خود را انجام می‌دهند تغییر داده است. از تحقیق و تولید گرفته تا نوسازی جریان‌های مالی و مراقبت‌های بهداشتی. هوش مصنوعی پیشرو همه چیز را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی تغییر داده است. بنابراین، آینده هوش مصنوعی چیست؟
این سوال که هوش تجاری در فناوری اطلاعات چگونه جهت رشد و بهره وری استفاده می‌شود به عنوان یک سوال مهم امروزه مطرح است. سازمان‌ها حجم زیادی از داده‌ها را نگهداری و تجزیه و تحلیل می‌کنند. بخش‌های فناوری اطلاعات به سرعت در حال پر شدن از درخواست‌های گزارش دهی، آموزش و پشتیبانی کاربران هستند. ابتکارات هوش تجاری (BI) کلید کاهش حجم گزارش‌دهی موقت تحلیلگران، کاهش زمان پشتیبانی میز کار و افزایش امنیت داده‌های سازمان است. هوش تجاری فرآیند ذخیره سازی، دسترسی، تجزیه و تحلیل و تجسم داده‌ها برای اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر است. BI و فناوری اطلاعات با مدیریت اطلاعات و داده‌ها سروکار دارند. هوش تجاری سلف سرویس به IT امکان می‌دهد به جای واکنش به هر درخواست گزارش و تماس پشتیبانی، فعال‌تر باشد و بر نظارت تمرکز کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن