جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

بهترین شیوه‌های مدیریت سرور برای سازمان داده محور

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که کلان داده به یک دارایی حیاتی برای سازمان‌های بی‌شماری به ویژه در سازمان داده محور سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از شرکت‌ها داده‌ها را به صورت داخلی ذخیره می‌کنند، به این معنی که آن‌ها باید مسئول حفظ استانداردهای خود باشند. مدیریت سرور داده شما می‌تواند طاقت فرسا باشد. به همین علت باید مطمئن شوید که داده‌های شما در برابر نفوذ ایمن هستند و از قطع شدن داده‌های احتمالی محافظت می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مدیریت سرور داده سازمان داده محور می‌توانید به خواندن این مقاله ادامه دهید. چرا که برای استراتژی مدیریت داده شما حیاتی خواهد بود.
بهترین شیوه‌های مدیریت سرور برای سازمان داده محور

آنچه در این مقاله میخوانید :

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که کلان داده به یک دارایی حیاتی برای سازمان‌های بی‌شماری به ویژه در سازمان داده محور سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از شرکت‌ها داده‌ها را به صورت داخلی ذخیره می‌کنند، به این معنی که آن‌ها باید مسئول حفظ استانداردهای خود باشند. مدیریت سرور داده شما می‌تواند طاقت فرسا باشد. به همین علت باید مطمئن شوید که داده‌های شما در برابر نفوذ ایمن هستند و از قطع شدن داده‌های احتمالی محافظت می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مدیریت سرور داده سازمان داده محور می‌توانید به خواندن این مقاله ادامه دهید. چرا که برای استراتژی مدیریت داده شما حیاتی خواهد بود.

مطالعه بیشتر: مدیریت استراتژیک به چه معناست ؟

 تعریف سازمان داده محور

مدیریت استراتژیک

یک سازمان داده محور از داده‌ها به عنوان شواهد حیاتی برای کمک به اطلاع رسانی و تأثیرگذاری بر استراتژی استفاده می‌کند. داده محور بودن به معنای پرورش ذهنیت در سراسر کسب و کار برای استفاده مداوم از داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها برای تصمیم گیری‌های تجاری مبتنی بر واقعیت است. تبدیل شدن به یک سازمان داده محور دیگر یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است. تصمیم‌گیری بر اساس رویکردهای داده‌ محور نه تنها دقت نتایج را افزایش می‌دهد، بلکه سازگاری در نحوه تفسیر و بازخورد نتایج به کسب ‌و کار را نیز فراهم می‌کند.

با این حال، چندین چالش همچنان مانع از داده محور شدن کسب و کارها می‌شود. امروزه سازمان‌‌های معمولی داده‌‌های بیشتری را نسبت به قبل جمع‌آوری می‌کنند و انواع داده ‌هایی که ذخیره، مدیریت و تجزیه و تحلیل می‌‌شوند به‌طور تصاعدی افزایش یافته است. علاوه بر این، داده‌ها در مکان‌های مختلف، پایگاه‌های داده، ابر و غیره نیز پخش می‌شوند. در نهایت، استعداد با مهارت‌های داده‌های مختلف برای جذب، تبدیل، تجمیع، مدل سازی، تجزیه و تحلیل و ایجاد بینش مورد نیاز است.

مطالعه بیشتر: آشنایی با مهمترین شاخص‌های استراتژی

 شیوه‌های مدیریت سرور که همه شرکت‌های مبتنی بر داده باید از آن‌ها پیروی کنند

شرکت‌های مبتنی بر داده

در دنیای به هم پیوسته امروزی، مدیریت سرور یک وظیفه ضروری برای مدیران سیستم‌ها است، به ویژه در سازمان داده محور که بسیار وابسته به داده‌های بزرگ هستند. از آنجایی که داده ‌های تجاری برای عملیات شرکت حیاتی ‌تر می‌شوند، نیاز به پشتیبان ‌گیری روی سرورهایی دارد که به سرعت و در سطح جهانی قابل دسترسی هستند. بهترین روش ‌های مدیریت سرور به شما آرامش خاطر می‌دهد که بدانید سیستم ‌های شما سازگار هستند و داده‌های شما ایمن خواهند بود. در حالی که مشکلات را قبل از تبدیل شدن به خرابی شناسایی می‌کنید. علاوه بر این، شما توانایی کار از راه دور را بدون داشتن پشتیبانی محلی IT در دسترس خواهید داشت.

برای مطالعه بیشتر: کنترل پروژه چیست؟

برای همه ما قابل درک است که مدیریت سرور داده می‌تواند یک کار دشوار باشد، چرا که به یک رویکرد عملی از طرف شما نیاز دارد. در سازمان داده محور اگر سربار مدیریت سرور شما بیش از حد هزینه می‌کند، محاسبات بدون سرور از یک پلتفرم در نظر بگیرید.

اصطلاح «محاسبات بدون سرور» مدلی را توصیف می‌کند که در آن برنامه‌‌ها بر روی پلتفرم‌‌های ابری اجرا می‌‌شوند و داده‌‌ها از طریق دستگاه‌‌های متصل یا مرورگرهای وب قابل دسترسی هستند. یک ارائه دهنده بدون سرور اساساً سرورهای باطن را مدیریت می‌کند و به تیم شما اجازه می‌دهد تا روی توسعه و استقرار تمرکز کند. برای بهبود مقیاس‌پذیری داده‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات به مشتریان اجازه می‌دهند که فقط برای آنچه استفاده می‌کنند («پرداخت در حین انجام کار») به جای تعهد اولیه بر اساس الگوهای استفاده مورد انتظار پرداخت کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را بدون نگرانی در مورد زیرساخت‌های اساسی یا برنامه ریزی ظرفیت اجرا کنند. همانطور که می‌توانید تصور کنید، این روش زمان استقرار را نیز کاهش می‌دهد.

برای مطالعه بیشتر: هوش تجاری چیست؟

 برای تبدیل شدن به یک سازمان داده محور موثر، کسب و کارها باید چه مواردی را انجام دهند؟

جمع آوری و پردازش داده ها

یکی از کارهایی که کسب و کارها برای تبدیل شدن به سازمان داده محور باید در نظر بگیرند، جمع آوری و پردازش داده‌ها است. بدون شک داده‌ها یک عنصر کلیدی هستند. در نظر داشته باشید که هر داده‌ای نمی‌تواند باشد. باید داده‌های درستی باشد. مجموعه داده باید با سوال مورد نظر مرتبط باشد. همچنین باید شفاف، واضح، بی‌طرفانه و مهم‌تر از همه دقیق باشد.

دسترسی و مدل سازی داده ها

مدل سازی داده ها

داده‌ها باید در دسترس و قابل استعلام باشند. داشتن داده‌های دقیق به موقع و مرتبط برای داده محور بودن یک سازمان کافی نیست. برای اینکه بتوان آن را پیوست و به اشتراک گذاشت، باید به درستی طراحی شود. داده‌ها باید در قالبی باشند که در آینده امکان پیوستن به سایر داده‌های سازمانی را فراهم کند. برای پیوند داده‌ها، مانند ادغام داده‌های اصلی با داده‌های تراکنش، باید فرهنگ اشتراک‌گذاری داده در داخل کسب ‌و کار وجود داشته باشد. بنابراین، داده ‌های تفکیک‌شده همیشه محدوده کاری را که ممکن است انجام شود محدود می‌کند. به منظور کاهش حجم عظیم داده‌های خام به قطعات کوچکتر و ارزشمندتر برای گزارش و تجزیه و تحلیل، باید ابزارهای مناسب برای برش داده‌ها در دسترس باشد.

برای مطالعه بیشتر: نحوه تدوین برنامه استراتژیک

گزارش دهی

گزارش فرآیند، سازماندهی داده‌ها به صورت خلاصه‌های اطلاعاتی به منظور نظارت بر نحوه عملکرد حوزه‌های مختلف یک کسب و کار است. گزارش دهی، آنچه در گذشته اتفاق افتاده است را بیان می‌کند و همچنین مبنایی برای مشاهده تغییرات و روندها فراهم می‌کند. این دیدگاه اساساً قدیمی است و برای اینکه یک سازمان داده محور باشد، کاملاً کافی نیست.

تجزیه و تحلیل

ارزیابی عملکرد کارکنان

تجزیه و تحلیل یکی دیگر از کارهایی است که کسب و کارها برای تبدیل شدن به سازمان داده محور باید در نظر بگیرند. تبدیل دارایی‌های داده به بینش‌های رقابتی که تصمیمات و اقدامات تجاری را با استفاده از افراد، فرآیندها و فناوری‌ها هدایت می‌کند. گزارش نشان می‌دهد چه اتفاقی افتاده است، اما تحلیل می‌گوید چرا اتفاق افتاده است. گزارش‌دهی توصیفی است اما تجزیه و تحلیل تجویزی است.

مطالعه بیشتر: ارزیابی عملکرد کارکنان به چه معناست؟

 تفاوت بین گزارش دهی و تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل

گزارش دهی

تجویزی

توصیفی

آینده نگر

گذشته نگر

پاسخ به سوالات

مطرح کردن سوالات

داده + اطلاعات -> بینش

داده -> اطلاعات

یافته ها، پیش بینی ها، توصیه ها

گزارش ها، داشبوردها

چرا این اتفاق می‌افتد

چه اتفاقی می‌افتد

برای مطالعه بیشتر: داشبورد مدیریتی چیست و چگونه کار میکند؟

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

بهینه سازی عملکرد پایگاه داده به مدیران پایگاه داده اجازه می‌دهد تا منابع سیستم را برای بهبود عملکرد پایدار افزایش دهند. پایگاه داده‌ها هسته اصلی هر برنامه تجاری هستند و وظیفه جمع آوری، ذخیره و بازیابی حجم زیادی از داده‌ها را بر عهده دارند. این مجموعه متمرکز از داده‌ها برای عملیات سازمان حیاتی است، زیرا اطلاعات ضروری را انتقال داده و فرآیندهای مهم تجاری را تسهیل می‌کند. به همین دلیل، مکان یابی مشکلات پایگاه داده و حل به موقع آن‌ها برای بهبود عملکرد پایگاه داده، اطمینان حاصل می‌کند که پایگاه داده‌های شما در اوج کارایی کار می‌کنند و اختلالات تجاری به حداقل می‌رسد.
روند علم داده(data sience trend) با ظهور فناوری‌های جدید به چه سمتی است؟ فناوری‌های جدید باعث بهره وری بیشتر شرکت‌ها و بهبود بازده سرمایه گذاری آن‌ها می‌شود. روندهای امروزی شامل تجزیه و تحلیل داده، هوش مصنوعی، کلان داده و علم داده است. سازمان ‌های تجاری مدل ‌های مبتنی بر داده را برای ساده‌سازی فرآیندهای خود و تصمیم‌گیری بر اساس بینش‌های حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌ها اتخاذ می‌کنند.
مشاهده پذیری داده‌ها بر مدیریت سلامت داده‌های شما تمرکز دارد، که بسیار بیشتر از نظارت بر آن است. سازمان‌ها برای عملیات‌های روزمره و تصمیم‌گیری به داده‌های خود بسیار وابسته‌تر شده‌اند و اطمینان از جریان به موقع و با کیفیت داده‌ها بسیار مهم است و از آنجایی که داده‌های بیشتری در یک سازمان جابجا می‌شود، اغلب برای تجزیه و تحلیل، گذرگاه انتقال داده شاهراه اصلی داده‌های شما هستند. مشاهده پذیری داده‌ها به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که یک جریان قابل اعتماد و موثر داده دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن