جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

همکاری و سازگاری در محل کار: نکات مهم برای بهبود روابط کاری

به راحتی می‌توان فکر کرد که همکاری و سازگاری در محیط کار بین کارمندان و کارفرمایان از عناصر ثابتی است. شکی نیست که با هم کنار می‌آیند. بالاخره همه آن‌ها بهترین‌ها را برای شرکت می‌خواهند. با این حال، ما باید این واقعیت را بپذیریم که اغلب، روابط در محل کار با اصطکاک مواجه می‌شود. گاهی اوقات، کارمندان احساس می‌کنند که به رسمیت شناخته نمی‌شوند، در حالی که دیگران فکر می‌کنند که رئیس با سایر کارمندان دوستانه‌تر است. گاهی اوقات، برخی فقط می‌خواهند وظایف خود را انجام دهند و به خانه بروند.
همکاری و سازگاری در محل کار: نکات مهم برای بهبود روابط کاری

آنچه در این مقاله میخوانید :

به راحتی می‌توان فکر کرد که همکاری و سازگاری در محیط کار بین کارمندان و کارفرمایان از عناصر ثابتی است. شکی نیست که با هم کنار می‌آیند. بالاخره همه آن‌ها بهترین‌ها را برای شرکت می‌خواهند. با این حال، ما باید این واقعیت را بپذیریم که اغلب، روابط در محل کار با اصطکاک مواجه می‌شود. گاهی اوقات، کارمندان احساس می‌کنند که به رسمیت شناخته نمی‌شوند، در حالی که دیگران فکر می‌کنند که رئیس با سایر کارمندان دوستانه‌تر است. گاهی اوقات، برخی فقط می‌خواهند وظایف خود را انجام دهند و به خانه بروند.
بنابراین، ماهیت این مطلب این است که چگونگی بهبود همکاری و سازگاری در محیط کار را در نظر بگیرید. این نکات قطعاً تا آنجا که به تقویت انجمن و روحیه تیمی مربوط می‌شود مفید خواهد بود. همچنین، هم کارفرمایان و هم کارمندان می‌توانند آن‌ها را اعمال کنند.

برای مطالعه بیشتر:ارزیابی عملکرد کارکنان

 سازگاری با محل کار چگونه ایجاد می‌شود؟

سازگاری با محل کار چگونه ایجاد می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین معیارهای موفقیت یک رابطه، سازگاری است. هنگامی که تازگی این ارتباط از بین برود، اگر این دو نفر هیچ علاقه‌ای نداشته باشند و هیچ چیز مشترکی نداشته باشند، چیز زیادی برای کار باقی نخواهد ماند. سازگار بودن به معنای داشتن باورهای مشابه با فرد یا گروهی از افراد است. بنابراین در یک سازمان هم، فاکتور سازگاری در محیط کار هنگام همکاری افراد بسیار مهم است.

 رابطه سازگار چگونه به سازمان کمک می‌کند؟

رابطه سازگار چگونه به سازمان کمک می‌کند؟

سازمانی که در موفق‌ترین سطح خود عمل می‌کند، دارای روابط سازگاری است که اوج عملکرد فردی و همکاری متقابل سازمانی جمعی را تقویت می‌کند. عملکرد در یک سازمان تحت تأثیر سازگاری در محیط کار بین سبک رهبری و نیازهای انگیزشی پیروان است. وقتی شرکت‌ها کارکنانی را استخدام می‌کنند که با فرهنگ و رویه‌های شرکت «تناسب» ندارند، اتفاقات نامطلوبی رخ می‌دهد. ناهماهنگی‌ها تأثیر مالی و فرهنگی قابل توجهی برای یک سازمان دارند که شامل هزینه‌های استخدام، آموزش، و هر اثر دیگر بر روحیه کارکنان است. اگر سازمان به خوبی تاسیس شده باشد، ممکن است از کارکنانی که انتخاب ضعیفی دارند رنج ببرد. استخدام‌های بد بر سازمان تأثیر منفی می‌گذارد.

برای مطالعه بیشتر: مدیریت عملکرد سازمانی

 رهبری و سازگاری در محل کار

رهبری و سازگاری در محل کار

این امر بر رابطه بین سبک رهبری و نیازهای انگیزشی پیروان تمرکز می‌کند. وقتی رابطه رهبر و پیرو سازگار باشد، پیروان انگیزه می‌گیرند تا بهترین کار را ارائه دهند. سازمانی که در موفق‌ترین سطح خود عمل می‌کند، روابط سازگاری در محیط کار دارد که منجر به اوج عملکرد فردی و مبادله جمعی سازمانی می‌شود. کارکنانی که درک قوی از اهداف خود و نحوه اتصال آن اهداف به سازمانی که در آن کار می‌کنند دارند، به شغل خود متعهدتر هستند. کارمندان زمانی موفق می‌شوند که بدانند چگونه می‌توانند مستقیماً مشارکت کنند. آن‌ها شروع به تمرکز روی نحوه انجام کارشان به طور مؤثرتر و هوشمندانه می‌کنند. این افزایش در بازده کارکنان برای حفظ عملکرد موثر کسب و کار بسیار مهم است.

برای مطالعه بیشتر: مدلهای ارزیابی جهت بررسی کارکنان و سازمان

 اهمیت سازگاری در محل کار برای افراد جدید

اهمیت سازگاری در محل کار برای افراد جدید

برای اطمینان از اینکه استخدام‌‌های جدید شما با تیم فعلی‌تان سازگار هستند، در اینجا سه سوال وجود دارد که باید قبل از استخدام آن‌ها از خود بپرسید.

1- آیا شخصیت آن‌ها با هم سازگار است؟

وقتی به دنبال استخدام شخصیت ‌های سازگار هستید، به این معنی نیست که تیمی را استخدام کنید که همه یکسان فکر، احساس و عمل کنند. در چنین تیمی، نقاط ضعف آن‌ها تشدید می‌شود. این باعث می‌شود که تیم انعطاف‌پذیری کمتری داشته باشد و انواع مشکلاتی که می‌توانند به تنهایی با آن‌ها مقابله کنند را به شدت محدود می‌کند. استخدام شخصیت ‌های مختلف که رویکردهای متفاوتی در حل مسئله دارند، تعداد مسائلی را که می‌‌توانند از عهده آن‌ها برآیند، فوراً افزایش می‌دهد، اما چگونه می‌توانید مطمئن شوید که همه با هم کنار می‌آیند؟
به عنوان یک مدیر، می‌توانید با تقویت ارتباط باز بین تیم فعلی و استخدام جدید خود شروع کنید. یکی از راه‌های سازگاری در محیط کار این است که بدون نگرانی در مورد عواقب، به آن‌ها اجازه دهید در مورد عادات کاری و ترجیحات ارتباطی یکدیگر بیاموزند. کارمندان با شخصیت‌های مختلف ممکن است از طریق گفتگوی آزاد به یکدیگر اعتماد کنند و در نهایت خواسته‌های یکدیگر را درک کنند. وقتی اعضای تیم بتوانند به طور فعال نیازهای یکدیگر را برطرف کنند، می‌توانید از تعارض جلوگیری کنید و هماهنگی در محل کار برقرار کنید.

2- آیا ارزش‌های آن‌ها با هم سازگار است؟

میانبر کردن فرآیند مصاحبه و استخدام فردی که ارزش‌هایش با بقیه اعضای تیم همخوانی ندارد، می‌تواند ساده باشد. متأسفانه این امر در نهایت منجر به درگیری خواهد شد. داشتن ارزش‌ها یاعث سازگاری در محیط کار می‌شود. ارزش‌هایی مانند اخلاق کاری، احترام به اعضای تیم و همدلی مستقیماً نشان می‌دهند که یک کارمند چگونه کار خود را انجام می‌دهد و در بسیاری از موارد، باید بیش از مهارت‌‌های فنی قدردانی شود. به هر حال، مهارت‌های فنی را می‌توان آموزش داد، اما آموزش ارزش‌ها بسیار سخت‌تر است.

3- آیا انگیزه‌های آن‌ها مطابقت دارد؟

داشتن انگیزه می‌تواند سازگاری در محیط کار را افزایش دهد. چه چیزی کارمندان شما را هر روز سر کار می‌آورد؟ کار آن‌ها یا افرادی که ملاقات می‌کنند؟ آیا آن‌ها به هدف شرکت شما اعتقاد دارند؟ انگیزه‌ها می‌تواند از کارمندی به کارمند دیگر متفاوت باشد، اما زمانی که آن‌ها ناسازگار باشند، ممکن است تعارض رخ دهد. به عنوان مثال کارمندی که برای بهبود محصولی که روی آن کار می‌کند، ممکن است با استخدام جدیدی که صرفاً با انگیزه‌ی منفعت مالی آمده است کنار نیاید، این امر می‌تواند منجر به اختلاف نظر و درگیری بین دو کارمند شود.

برای جلوگیری از این اتفاق، مهم است که هم انگیزه‌های کارکنان خود را در طول فرآیند مصاحبه ارزیابی کنید و هم درک کنید که چه چیزی باعث انگیزه تیم فعلی شما می‌شود. هنگامی که انگیزه‌ها با هم تطابق دارند، مشارکت کارکنان و سازگاری در محل کار افزایش می‌یابد و به آن‌ها اجازه می‌دهد کار با کیفیت بالا تولید کنند.

تیمی که به خوبی با یکدیگر همکاری می‌کنند و سازگاری در محیط کار خود دارند، احتمالاً از محیط کاری خود نیز راضی هستند و کارکنان راضی به احتمال زیاد به عنوان سفیران خوبی برای شرکت شما عمل می‌کنند. وقتی اعضای تیم جدیدی را با در نظر گرفتن سازگاری در محیط کار استخدام می‌کنید، می‌توانید یک محیط کاری شاد و سازنده ایجاد کنید.

برای مطالعه بیشتر: داشبورد مدیریتی

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

در دنیای امروزی که رقابت در صنایع مختلف به سطح بالاتری رسیده است، شرکت‌های پروژه‌محور برای بقا و رشد خود نیازمند بهبود معماری سازمانی هستند.
شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) از پرکاربردترین ابزارها برای اندازه‌گیری پیشرفت به‌سوی اهداف تجاری هستند. شاخص‌های کلیدی عملکرد مانند نقطه مرجعی برای پیگیری اقدامات عملیاتی مختلف عمل می‌کنند و به سازمان‌ها اجازه نظارت فعال بر سلامت کلی کسب‌وکار خود را می‌دهند.
مدیریت عملکرد به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی اشاره دارد که به منظور اندازه‌گیری، ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان انجام می‌شود. این فرآیند شامل تعیین اهداف و استانداردهای عملکرد، ارزیابی عملکرد کارکنان، ارائه بازخورد و پیشنهادات به کارکنان برای بهبود عملکرد، و اتخاذ اقدامات اصلاحی برای بهبود عملکرد می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن