جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

راهکارهای افزایش بهره وری کارکنان در سال 2022

چگونه می‌توان در سال 2022 روی افزایش بهره وری کارکنان کار کرد؟ همانطور که کسب و کارها به طور استراتژیک برای رشد آینده برنامه ریزی می‌کنند، مشارکت کارکنان باید اولویت اصلی باشد. تلاش برای بهبود عملکرد کارکنان جایی است که کارفرماها همیشه انرژی خود را متمرکز می‌کنند، اما در مورد بهره وری کارکنان چطور؟ این مفاهیم ممکن است مرتبط باشند، اما یکسان نیستند. کارفرماها باهوش برای دستیابی به یک ترکیب طلایی (نیروی کار متعهد که بهره وری بالایی نیز دارد) تلاش می‌کنند. در این مقاله از سایت یسنا پارس درباره راه‌های افزایش بهره وری کارکنان در یک شرکت یا سازمان صحبت خواهیم کرد.
راهکارهای افزایش بهره وری کارکنان در سال 2022

آنچه در این مقاله میخوانید :

چگونه می‌توان در سال 2022 روی افزایش بهره وری کارکنان کار کرد؟ همانطور که کسب و کارها به طور استراتژیک برای رشد آینده برنامه ریزی می‌کنند، مشارکت کارکنان باید اولویت اصلی باشد. تلاش برای بهبود عملکرد کارکنان جایی است که کارفرماها همیشه انرژی خود را متمرکز می‌کنند، اما در مورد بهره وری کارکنان چطور؟ این مفاهیم ممکن است مرتبط باشند، اما یکسان نیستند. کارفرماها باهوش برای دستیابی به یک ترکیب طلایی (نیروی کار متعهد که بهره وری بالایی نیز دارد) تلاش می‌کنند. در این مقاله از سایت یسنا پارس درباره راه‌های افزایش بهره وری کارکنان در یک شرکت یا سازمان صحبت خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: ضرورت استقرار نظام مدیریت عملکرد کارکنان

 مقدمه

مدیریت عملکرد کارکنان

منظور از افزایش بهره وری کارکنان، اندازه‌گیری خروجی یک کارمند است. بهره وری، در محیط کار یا در محل کار شناخته می‌شود. مهمترین عنصر یک شرکت کارکنان آن هستند بالاخره کارکنان مولد همان چیزی هستند که یک شرکت را در وهله اول موفق می‌کند. اما، طبق گزارش اخیر نیروی کار اداره ایالات متحده، بهره وری کارکنان در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است. در اینجا بهره وری کارکنان واقعا چیست، چرا مهم است، چگونه می‌توان آن را اندازه گیری کرد و مهمتر از همه، چگونه می‌توان آن را افزایش داد.

 نحوه افزایش بهره وری در محیط کار

رهبران کسب‌ و کار که متعهد به بهبود بهره‌وری کارکنان هستند، لزوماً مجبور نیستند حقوق‌های کلان را تأیید کنند، هدایای فاخر بدهند یا انگیزه‌های جدید را وعده دهند. با این حال، راه‌های عملی و موثرتری برای ایجاد افزایش بهره وری نیروی کار شما وجود دارد. همه چیز با تعهد کارکنان شروع می‌شود. کارمندان بی‌تحرک باعث تخلیه شرکت‌ها می‌شوند. کارمندان متعهد اغلب بیشتر ظاهر می‌شوند، مدت طولانی‌تری می‌مانند و در کل بهره‌وری بیشتری دارند.

 چگونه می‌توان بهره وری را در یک سازمان افزایش داد

ارزیابی عملکرد کارکنان

بر اساس نظرسنجی اخیر گالوپ، تنها حدود 34 درصد از نیروی کار ایالات متحده احساس تعهد می‌کنند. یک نظرسنجی مرتبط نشان داد که هزینه‌های شرکت‌ها، برای نادیده گرفتن بهره‌وری ضعیف کارکنان و فرهنگ ناسالم شرکت بالاست. علاوه بر این، شرکت‌های فردی تنها کسانی نیستند که آسیب می‌بینند. کارمندانی که به طور فعال از کار جدا شده‌اند، هر سال 483 تا 605 میلیارد دلار هزینه از دست دادن بهره وری برای ایالات متحده دارند. در ادامه 5 روش برای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری کارکنان اشاره کرده ایم.

مطالعه بیشتر: اصول ارزیابی عملکرد کارکنان

1. فرصت‌های یادگیری را تقویت کنید

بر اساس یافته‌های یک مطالعه توسط مرکز ملی آمار آموزش، راهبرد شماره 1 برای افزایش بهره وری کارکنان، فرصت‌‌هایی برای دریافت آموزش بیشتر است. این مطالعه ارتباط مستقیمی را بین کارفرمایان فراهم‌کننده دسترسی به آموزش مداوم و بهره‌وری بیشتر کارکنان نشان داد. در یک طرف طیف، این می‌تواند شامل شرکت‌هایی باشد که آموزش‌های متقابل داخلی و توسعه کارکنان را ارائه می‌دهند. برعکس، شرکت‌ها می‌توانند کمک شهریه برای کارمندان خود برای ادامه تحصیل با کارشناسی ارشد ارائه دهند.

2. ارائه فناوری به کارکنان

مدیریت عملکرد سازمانی

کارمندانی که ابزار مناسبی برای کار ندارند، به طور فزاینده‌ای ناامید شده و بهره‌وری آن‌ها کاهش می‌یابد. نظرسنجی فوق الذکر گالوپ نشان داد که کمتر از نیمی از کارمندان ایالات متحده بر این باورند که شرکت آن‌ها فناوری مورد نیاز برای اجرای مؤثر نقش خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. چالش شرکت‌ها که توانایی پرداخت فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته را دارند، با ظهور محاسبات ابری و دستگاه‌های تلفن همراه، که هزینه‌های سرمایه‌ای را حذف می‌کند و دسترسی آماده به اطلاعات و داده‌ها را فراهم می‌کند، کم‌رنگ‌تر می‌شود. ارائه ابزارهای مورد نیاز کارکنان برای موفقیت اولین قدم عالی در افزایش بهره وری کارکنان است.

مطالعه بیشتر: مدیریت عملکرد سازمانی چیست ؟

3. بر فرهنگ شرکت تاکید کنید

فرهنگ یک شرکت از چندین عنصر کلیدی از جمله محیط کار، چشم انداز شرکت، اخلاق و اهداف تشکیل شده است. مطالعات نشان می‌دهد که بهره‌وری کارکنان در محیط‌های کاری که بر ایجاد رابطه و پاداش کار تیمی تاکید دارد، افزایش می‌یابد، در حالی که شرکت‌هایی که بر سلسله مراتب و موفقیت فردی تمرکز می‌کنند، بهره‌وری را از مسیر خود خارج می‌کنند. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه بهره وری را در محل کار بهبود بخشید، شیوه‌های استخدام خود را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که نیروهای استخدامی جدید به خوبی با دیگران کار می‌کنند تا به کارکنان شما انرژی و انگیزه بدهند.

4. تقویت پروتکل‌های ارتباطی

تقویت پروتکل‌های ارتباطی

مشاغلی که فاقد ارتباط باز بین مدیران و کارکنان هستند، مسائل مربوط به بهره وری در محل کار طلبیده می‌شود. مدیران باید برای کارکنان خود در دسترس باشند و انتظارات و مسئولیت‌ها را به طور مؤثر به اشتراک بگذارند. این رویکرد مدیریت کسب‌وکار به افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کند، زیرا کارکنان احساس می‌کنند مستقیماً با مأموریت و اهداف سازمان مرتبط هستند. در نهایت، پیاده‌سازی پروتکل‌های ارتباطی مؤثر می‌تواند کارایی را تقویت کرده و رضایت شغلی را افزایش دهد.

5. شناسایی و همسو کردن اهداف با عملکرد

اگر کارکنان در موقعیتی قرار گیرند که اهداف قابل دستیابی را هدف قرار دهند، بهره وری بیشتری خواهند داشت. هدف گذاری به کارمندان کمک می‌کند تا خودانگیزه‌ای داشته باشند و در توانایی خود برای موفقیت اعتماد به نفس ایجاد کنند. با تعیین اهداف مشخص، کارمندان را می‌توان وادار کرد تا از یک سیستم تثبیت شده تجزیه و تحلیل عملکرد پیروی کنند و مالکیت آن را در دست بگیرند. تعیین اهداف معنی دار برای کسب و کار و کارمندان می‌تواند عملکرد بهتر و افزایش بهره وری را به همراه داشته باشد. همچنین می‌تواند کارمندان را به همکاری و کار تیمی تشویق کند. رهبران شرکت باید به طور منظم با کارکنان خود در مورد اهداف و پیشرفت شخصی خود گفت و گو داشته باشند و به نوبه خود برای یک کار به خوبی انجام شده پاداش ارائه دهند.

 اهمیت بهره وری کارکنان

ارزیابی عملکرد سازمانی

هدف هر شرکتی موفقیت است. بهره‌وری کارکنان می‌تواند موفقیت یک شرکت را ایجاد یا شکست دهد. دو عامل تعیین کننده موفقیت کارمندان در کار خود

  • بهره وری – مقدار کار انجام شده
  • اثربخشی – میزان تلاشی که برای آن کار انجام می‌شود

برخی از افراد ممکن است زمان زیادی را صرف تکمیل مقدار کمی از کار کنند این افراد موثرتر از سازنده هستند. افراد دیگر ممکن است بسیاری از کارها را در مدت زمان کمی به پایان برسانند این افراد بیشتر سازنده هستند تا موثر. همیشه باید از بهره وری و اثربخشی خود نهایت استفاده را ببرید. هدف خود را به کارگیری حداکثر تلاش در کار خود و تا جایی که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسانید. چندین مزیت برای افزایش بهره وری کارکنان وجود دارد که اهمیت آن را در شرکت شما ثابت می‌کند. اگر کارمندان مولد هستند، کسب و کار: سودآورتر می‌شود، رشد می‌کند، تقاضای مصرف کننده را برآورده می‌کند، رقابتی باقی می‌ماند، در اصل، بهره‌وری بالای کارکنان تضمین می‌کند که شرکت در بازار مرتبط باقی بماند.

مطالعه بیشتر: ارزیابی عملکرد سازمانی به چه معناست؟

 سخن پایانی

هنگامی که اهمیت بهره وری کارکنان برای موفقیت شرکت خود را درک کردید، باید گام‌های صحیح را برای افزایش این منبع ارزشمند تجاری اجرا کنید. برای انجام این کار، باید به آنچه برای شرکت و کارمندان شما مفید است توجه یکسانی داشته باشید

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) از پرکاربردترین ابزارها برای اندازه‌گیری پیشرفت به‌سوی اهداف تجاری هستند. شاخص‌های کلیدی عملکرد مانند نقطه مرجعی برای پیگیری اقدامات عملیاتی مختلف عمل می‌کنند و به سازمان‌ها اجازه نظارت فعال بر سلامت کلی کسب‌وکار خود را می‌دهند.
مدیریت عملکرد به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی اشاره دارد که به منظور اندازه‌گیری، ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان انجام می‌شود. این فرآیند شامل تعیین اهداف و استانداردهای عملکرد، ارزیابی عملکرد کارکنان، ارائه بازخورد و پیشنهادات به کارکنان برای بهبود عملکرد، و اتخاذ اقدامات اصلاحی برای بهبود عملکرد می‌شود.
مدیریت عملکرد کارکنان یک رویکرد استراتژیک برای ایجاد و حفظ بهبود عملکرد کارکنان است که منجر به افزایش کارایی شرکت‌ها می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن