جستجو
  • فروشگاه
  • تماس‌با‌ما
  • دمومحصولات
  • سوالات‌متداول
× Send

استفاده از یادگیری عمیق برای استراتژی‌های بازاریابی دقیق بعد از COVID-19

در سال‌های اخیر یادگیری عمیق و سایر نوآوری ‌های کلان داده در کمک به ما برای استقامت در مواجهه با همه‌گیری COVID-19 بسیار مهم بوده است. به عنوان مثال تعداد زیادی از مناطق مانند سنگاپور از کلان داده‌ها و هوش مصنوعی برای انجام ردیابی تماس بهتر استفاده می‌کنند.
استفاده از یادگیری عمیق برای استراتژی‌های بازاریابی دقیق بعد از COVID-19

آنچه در این مقاله میخوانید :

در سال‌های اخیر یادگیری عمیق و سایر نوآوری ‌های کلان داده در کمک به ما برای استقامت در مواجهه با همه‌گیری COVID-19 بسیار مهم بوده است. به عنوان مثال تعداد زیادی از مناطق مانند سنگاپور از کلان داده‌ها و هوش مصنوعی برای انجام ردیابی تماس بهتر استفاده می‌کنند.

با این حال، راه‌هایی وجود دارد که کسب ‌و کارها می‌توانند از داده‌های بزرگ و یادگیری ماشین برای سرپا ماندن در طول این بحران استفاده کنند. حتی ممکن است برخی دیگر از کسب و کارها بخواهند مزایای یادگیری عمیق را برای بهبود بازاریابی خود در طول و بعد از بیماری همه گیر کشف کنند.

مطالعه بیشتر: هوش تجاری در سازمان به چه معناست؟

 یادگیری عمیق چیست؟ 

هوش تجاری

یادگیری عمیق (DL) زیرمجموعه‌ای از یادگیری ماشین است. این شبکه‌ عصبی تلاش می‌کند تا رفتار مغز انسان را شبیه‌سازی کند. البته به دور از تطابق با توانایی‌های آن و به آن اجازه می‌دهد از مقادیر زیادی داده «یاد بگیرد».

یادگیری عمیق بسیاری از برنامه‌ها و خدمات هوش مصنوعی (AI) را هدایت می‌کند که در نتیجه سبب بهبود اتوماسیون می‌شود. همچنین وظایف تحلیلی و فیزیکی را بدون دخالت انسان انجام می‌دهد. فناوریDLدر پس محصولات و خدمات روزمره (مانند دستیارهای دیجیتال، کنترل از راه دور تلویزیون با قابلیت صوتی و تشخیص تقلب در کارت اعتباری) و همچنین فناوری‌های نوظهور (مانند خودروهای خودران) نهفته است.

 اهمیت یادگیری عمیق برای استراتژی‌های بازاریابی پس از همه گیری 

همه ما از شرایط اقتصادی ناشی از وضعیتCOVID-19و پس از آن آگاه هستیم. به طور دقیق تر، ویروس کرونا هر اقتصاد را در سراسر جهان تکان داد و باعث کاهش شدید پیش بینی‌های مالی برای سال 2020 و همچنین تغییر در استراتژی‌های بازاریابی شده است. یادگیری عمیق ابزاری برای آینده بازاریابی خواهد بود.

مطالعه بیشتر: کاربردهای یادگیری ماشینی

 آیا تغییرات استراتژی بازاریابی متکی بر تحولات در یادگیری عمیق است؟

کاربردهای یادگیری ماشینی

تا به امروز، دو گزینه کلی برای غلبه بر این اتفاق جهانی مشاهده کرده ایم. ویروس کرونا یا یک تیم بازاریابی را فلج کرده است یا شروع به شکوفایی آن کرده است. شرکت‌هایی که ازDLو سایر فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند در دسته دوم قرار می‌گیرند. در شروع همه‌گیری، شورای تحقیقات فوربس مقاله‌ای دربارهراه‌هایی که یادگیری عمیق بازاریابی را مختل می‌کندمنتشر کرد.

به طور خاص، برخی از کسب و کارها در زمان همه گیری کووئید این کار را ایمن‌تر انجام دادند، به عنوان مثال تصمیم گرفتند هزینه‌‌های بازاریابی را کاهش دهند. با این حال، دیگر افراد هزینه‌های خود را افزایش دادند، بنابراین کسب و کارها راه‌های زیادی برای تعامل با مخاطبان در زمان‌های دشوار ارائه دادند. کسانی که از یادگیری عمیق برای مقیاس ‌بندی بازاریابی از روش مقرون به صرفه‌تری استفاده کردند، عملکرد بهتری داشتند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید اهمیت حفظ ارتباط با بازار هدف خود را درک کنید، و تنها راه برای انجام این کار در زمان عدم اطمینان اقتصادی، استفاده از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب است.

 5 استراتژی برتر برای بازاریابی دیجیتال

در ادامه 5 استراتژی برتر را برای تنظیمات موثر بازاریابی دیجیتال در جهت بهبود عملکرد شما با یادگیری عمیق ارائه داده ایم.

1. یک تغییر بیشتر مبتنی بر هوش مصنوعی در استراتژی مناقصه

همانطور که انتظار می‌رفت، بازار رقابتی به طور قابل توجهی در طول بحران تغییر کرده است. بنابراین، بر خلاف قبل، شما نمی‌توانید فقط یک استراتژی قیمت گذاری تعیین کنید و به آن‌ها پایبند باشید. برعکس، شما باید نظارت مستمر بر محیط کسب و کار را اجرا کنید و توجه ویژه‌ای به بازار نوسان داشته باشید. خبر خوب این است که ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به ساده سازی نظارت کمک کنند، در نتیجه می‌توانید تغییرات را سریعتر مشاهده کنید.

2. اقدامات بهداشتی و ایمنی را ارتقا دهید

حکمرانی داده

اقدامات بهداشتی و ایمنی یکی از استراتژی‌های برتر برای بازاریابی موثر دیجیتال در جهت بهبود عملکرد با استفاده از یادگیری عمیق می‌باشد. بحران COVID-19 دیدگاه انسان‌ها را در سراسر جهان تغییر داده است. بنابراین، حتی پس از همه‌گیری، زمانی که به شیوه‌های عمومی کسب و کار خود بازگشتید، باید اقدامات ایمنی را که از قبل اجرا می‌کردید را مجدد برجسته و نمایان کنید.

بهداشت ممکن است شامل پوشیدن ماسک، تغییر ساعت کاری یا محدود کردن تعداد بازدیدکنندگان باشد. به خاطر داشته باشید که این امر در مورد مشاغل دارای مکان آفلاین و همچنین مشاغل آنلاین صدق می‌کند.

یک راه عالی برای تبلیغ کسب ‌و کارتان در طول همه‌گیری، ارسال ایمیل‌های اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد برندتان برای ایمن نگه داشتن همه است. مسئله اصلی این است که صادقانه با مخاطبان خود صحبت کنید، بدون اینکه قصد فروش داشته باشید.

هوش مصنوعی ارتباط افراد را در عین فاصله گذاری اجتماعی آسان‌تر کرده است که می‌توانید از شبکه‌های عصبی بهره ببرید.

مطالعه بیشتر: حکمرانی داده در سازمان به چه معناست؟

3. از کانال‌های اضافی استفاده کنید

بر اساس تحقیقات فوربس، مشارکت رسان ه‌های اجتماعی از زمان شروع این ویروس 61 درصد افزایش یافته است. از این رو، اکنون که مردم زمان بیشتری را روی دستگاه‌های خود می‌گذرانند، توسعه یک استراتژیSMMبسیار آسان‌تر خواهد بود. همانطور که نیل پاتل و سایر کارشناسان بازاریابی اشاره کرده‌اند یادگیری عمیق، استراتژی‌هایSMMرا موثرتر کرده است.

4. کلمات کلیدی خود را تطبیق دهید

 استراتژی‌های برتر بازاریابی دیجیتال

بحران COVID-19 مانند هر چیز دیگری روش جست و جوی مردم در اینترنت را تغییر داده است. به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید اهمیت کلمات کلیدی برای رتبه بندی گوگل و موقعیت بازاریابی را درک کنید.

از این رو، باید کلمات کلیدی را که در حال حاضر استفاده می‌کنید مرور کنید و آن‌ها را با روندهای فعلی تطبیق دهید. برای این کار، از ابزارهای آنلاین مختلفی مانندGoogle Trendsاستفاده کنید.

5. تبلیغات مرتبط و حساس

یکی دیگر از استراتژی‌های برتر برای بازاریابی موثر دیجیتال در جهت بهبود عملکرد با استفاده از یادگیری عمیق تبلیغات مرتبط و حساس می‌باشد. باید هر چیزی را که غیر حساس به نظر می‌رسد از پیام‌های موجود در حوزه کاری خود حذف کنید. یک سیستم بازاریابی فرانشیز هوشمند این واقعیت را برآورده می‌کند که همه همکاران فعلی شما پس از بحران منطقی نیستند.

یک نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که رقبای خود و پیامی که می‌خواهند تبلیغ کنند را بررسی کنید.

 پس از پایان قرنطینه، یادگیری عمیق برای بازاریابی حیاتی خواهد بود

پس از پایان همه گیری کووید-19، هوش مصنوعی در بسیاری از صنایع اهمیت بیشتری خواهد داشت. به هر حال، آنچه رهبران خوب یا بزرگ را متمایز می‌کند، توانایی آن‌ها برای بهبودی و بازگشت به کار با هوش بالاتر است. بنابراین، به جای کاهش هزینه ها، سعی کنید خود را با بحران سازگار کنید. یادگیری عمیق در این مواقع می‌تواند بسیار مفید باشد.

یافتن یک استراتژی بازاریابی پس از بحران کمی زمان می‌برد. با این حال، می‌توانید از روندهای در حال ظهور بهره ببرید و کسب و کار خود را در جایگاه فعلی خود تغییر دهید.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

داشبورد مدیریتی، معیارها و اطلاعات کلیدی را به صورت گرافیکی و قابل فهم نمایش می‌دهد. مدیران می‌توانند با استفاده از این داشبورد، به سرعت تصمیمات تاکتیکی و استراتژیک را بر اساس اطلاعات قابل اعتماد بگیرند.
آینده هوش مصنوعی (AI) امروزه به یک جنبه مهم تبدیل شده است. همین یک دهه پیش، فناوری هوش مصنوعی چیزی خارج از داستان علمی تخیلی به نظر می‌رسید. امروزه بدون اینکه متوجه باشیم از آن در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم از تحقیقات هوشی گرفته تا تشخیص چهره و تشخیص گفتار و اتوماسیون. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (M.L.) روش‌های محاسباتی سنتی را در اختیار گرفته ‌اند و تعداد صنایع را که عملیات روزانه خود را انجام می‌دهند تغییر داده است. از تحقیق و تولید گرفته تا نوسازی جریان‌های مالی و مراقبت‌های بهداشتی. هوش مصنوعی پیشرو همه چیز را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی تغییر داده است. بنابراین، آینده هوش مصنوعی چیست؟
این سوال که هوش تجاری در فناوری اطلاعات چگونه جهت رشد و بهره وری استفاده می‌شود به عنوان یک سوال مهم امروزه مطرح است. سازمان‌ها حجم زیادی از داده‌ها را نگهداری و تجزیه و تحلیل می‌کنند. بخش‌های فناوری اطلاعات به سرعت در حال پر شدن از درخواست‌های گزارش دهی، آموزش و پشتیبانی کاربران هستند. ابتکارات هوش تجاری (BI) کلید کاهش حجم گزارش‌دهی موقت تحلیلگران، کاهش زمان پشتیبانی میز کار و افزایش امنیت داده‌های سازمان است. هوش تجاری فرآیند ذخیره سازی، دسترسی، تجزیه و تحلیل و تجسم داده‌ها برای اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر است. BI و فناوری اطلاعات با مدیریت اطلاعات و داده‌ها سروکار دارند. هوش تجاری سلف سرویس به IT امکان می‌دهد به جای واکنش به هر درخواست گزارش و تماس پشتیبانی، فعال‌تر باشد و بر نظارت تمرکز کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن