جستجو
 • فروشگاه
 • تماس‌با‌ما
 • دمومحصولات
 • سوالات‌متداول
× Send

راهکارهای مدیریت عملکرد به منظور افزایش تعهد کارکنان

مدیریت عملکرد و تعهد کارکنان ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. کارمندان متعهد انگیزه بیشتری دارند، از شغل خود راضی هستند و احساس می‌کنند از آن‌ها حمایت می‌شود تا بهترین وظیفه خود را در محل کار انجام دهند. گفتگوهای عملکرد، فرصتی است برای مدیران در جهت ایجاد انگیزه در اعضای تیم، سنجش رضایت کارکنان و اطمینان از اینکه کارکنان برای انجام وظایف خود مجهز هستند. بنابراین، منطقی است که یک راه موثر برای بهبود تعهد کارمندان از طریق استراتژی مدیریت عملکرد شرکت باشد. در این مقاله از سایت یسنا پارس به تعهد کارکنان که امری مهم در شرکت‌ها و سازمان‌ها است خواهیم پرداخت و سپس، در مورد پنج روشی که چارچوب مدیریت عملکرد شما باید باعث ایجاد تعامل شود، خواهیم پرداخت.
راهکارهای مدیریت عملکرد به منظور افزایش تعهد کارکنان

آنچه در این مقاله میخوانید :

مدیریت عملکرد و تعهد کارکنان ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. کارمندان متعهد انگیزه بیشتری دارند، از شغل خود راضی هستند و احساس می‌کنند از آن‌ها حمایت می‌شود تا بهترین وظیفه خود را در محل کار انجام دهند. گفتگوهای عملکرد، فرصتی است برای مدیران در جهت ایجاد انگیزه در اعضای تیم، سنجش رضایت کارکنان و اطمینان از اینکه کارکنان برای انجام وظایف خود مجهز هستند. بنابراین، منطقی است که یک راه موثر برای بهبود تعهد کارمندان از طریق استراتژی مدیریت عملکرد شرکت باشد. در این مقاله از سایت یسنا پارس به تعهد کارکنان که امری مهم در شرکت‌ها و سازمان‌ها است خواهیم پرداخت و سپس، در مورد پنج روشی که چارچوب مدیریت عملکرد شما باید باعث ایجاد تعامل شود، خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر: مهمترین شاخص‌های مدیریت عملکرد کارکنان

 مقدمه

مدیریت عملکرد کارکنان

افزایش تعهد کارکنان منجر به بهره وری بالاتر می‌شود. طبق گزارش گالوپ، 85 درصد از کارمندان احساس نمی‌کنند در محل کار مشغول هستند. به رسمیت شناختن و ارائه نظرات کارکنان یکی از راه‌های افزایش تعامل در تیم است. زمانی که کارمندان به سمت اهداف خود پیشرفت می‌کنند و به آن‌ها می‌رسند، می‌توان آن‌ها را به رسمیت شناخت. کارمندانی که احساس می‌کنند صدایشان شنیده می‌شود، 4.6 برابر بیشتر احتمال دارد که برای انجام بهترین کار خود احساس قدرت کنند. تعهد کارمندان موضوعی است که در دهه گذشته یا بیشتر در محافل مدیریت منابع انسانی و مدیریت مورد بحث قرار گرفته است.

 چرا تعهد کارکنان در حال حاضر اهمیت دارد؟

نظرسنجی گالوپ اخیراً نشان داد که تعهد کارکنان ایالات متحده برای اولین بار در تقریباً ده سال گذشته از 36 درصد در سال 2019 به 32 درصد در نیمه اول سال 2022 کاهش یافته است. با توجه به اختلالات محل کار از زمان شروع همه‌گیری COVID-19، از اخراج گسترده و تغییر فوری کار از راه دور تا استعفای بزرگ بازار داوطلب امروزی تحت تأثیر قرار گرفته است.

کاهش تعهد کارمندان را نباید نادیده گرفت. عدم تعهد و تعهد کم منجر به زیان 500 میلیارد دلاری در هر سال می‌شود. از سوی دیگر کارکنان بسیار متعهد، یک دارایی ارزشمند برای هر کسب و کاری هستند که منجر به موارد زیر می‌شود:

 • تا 21 درصد سود بیشتر
 • نرخ گردش مالی تا 31٪ کمتر است
 • 20 درصد افزایش فروش

شرکت‌هایی که فرهنگ، رفاه کارکنان، پشتیبانی و ارتباطات را در اولویت قرار می‌دهند، می‌توانند 70 درصد تعهد کارکنان را به طور متوسط ​​حفظ کنند. با توجه به محرک‌های تعهد که کارکنان به آن‌ها نیاز بیشتری دارند، از آن شرکت‌ها الگوبرداری کنید. فهرست راه‌هایی را که مدیریت عملکرد باعث ارتقای تعهد کارمندان می‌شود مرور کنید تا مطمئن شوید استراتژی شما مؤثر است و یا راه‌هایی برای بهتر کردن آن بیابید.

مطالعه بیشتر: مدیریت عملکرد سازمانی به چه معناست؟

 1. مدیریت عملکرد شفافیت را فراهم می‌کند

مدیریت عملکرد سازمانی

مدیریت عملکرد به کارکنان کمک می‌کند تا بفهمند که چه انتظاراتی از آن‌ها به صورت روزانه و بلندمدت در نقش‌هایشان دارند. ویژگی‌های یک سیستم مدیریت عملکرد عبارتند از:

 • تعیین هدف، به روز رسانی و بازخورد
 • چک کردن هفتگی با مدیران
 • چرخه‌های بررسی عملکرد

وقتی کارکنان در حال دریافت بازخورد در زمان واقعی، همکاری برای تعیین اهداف جدید و برنامه ریزی برای آینده خود در شرکت شما هستند، آن‌ها می‌توانند با اطمینان در مورد آنچه که باید انجام دهند، کار کنند. همچنین آن‌ها می‌‌توانند ببینند که شرکت شما در موفقیت آن‌ها سرمایه گذاری کرده است که اینکار باعث ایجاد اعتماد، ترویج فرهنگ شفاف شرکت و افزایش تعهد کارکنان می‌‌شود.

 2. مدیریت عملکرد تضمین می‌کند که کارکنان همه چیزهایی که برای کار نیاز است را در اختیار دارند

مدیریت عملکرد تضمین می‌کند که کارکنان با مواد و تجهیزات مناسب برای انجام کار خود تنظیم شده‌اند. هنگامی که جلسات مکرر است، مدیران با پروژه‌های گزارش‌های خود هماهنگی بیشتری دارند و می‌توانند منابع اضافی را با سهولت بیشتری ارائه دهند. کارمندان این فرصت را دارند که مواد یا تجهیزاتی که ممکن است از دست داده باشند را بخواهند.

 3. مدیریت عملکرد منجر به شناسایی هدفمند کارکنان می‌شود

ارزیابی عملکرد کارکنان

در حال حاضر بخشی ضروری از یک برنامه مدیریت عملکرد که محرک تعهد می‌باشد، به رسمیت شناختن کارکنان است. اگرچه تشکر و تبریک ممکن است یک حرکت کوچک به نظر برسد، شواهد نشان می‌دهد که تشخیص، یک ابزار تعامل قدرتمند است:

 • در شرکت‌هایی با فرهنگ به رسمیت شناختن گردش مالی داوطلبانه 31 درصد کمتر است.
 • 71 درصد از شرکت‌هایی که کارمندان بسیار متعهد دارند، کار خوب آن‌ها در مقایسه با 41 درصد از شرکت‌های کمتر متعهد به رسمیت شناخته می‌شوند.
 • 70 درصد از کارمندان می‌گویند که تشکر مدیر از آن‌ها یکی از موثرترین راه‌ها برای تقویت روحیه است.

به رسمیت شناختن کارکنان را به عنوان یک استراتژی هدفمند عملکرد و تعهد کارکنان در نظر بگیرید تا هر زمان که کار خوب را مشاهده کردید، آن را فراخوانی کنید. مدیران باید پیروزی‌های بزرگ، تلاش سخت کوشانه یا سالگردی مهم در سازمان را تقویت کنند تا بدین وسیله قدردانی خود را تا جایی که می‌توانند از تیم خود نشان دهند.

مطالعه بیشتر:ارزیابی عملکرد کارکنان به چه معناست؟

 4. برنامه‌های مدیریت عملکرد برای آینده

مدیریت عملکرد که برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند منجر به افزایش وفاداری و تعهد کارکنان می‌شود و همچنین می‌تواند عملکرد را تا ۱۳ درصد بهبود بخشد. مدیریت عملکرد آینده نگر، برای کارمندان پس از همه گیری اهمیت بیشتری دارد: 47٪ گزارش کردند که پس از COVID-19 نسبت به کار احساس اضطراب داشتند. تعیین اهداف بلندمدت می‌تواند به کاهش این اضطراب کمک کند و به کارمندان در کارهای روزانه خود جهت دهد. تحقیقات اخیر گارتنر بر اهمیت تعیین اهدافی که با اهداف تجاری همسو باشد و توسط مدیران در چارچوب قرار داده شود، تاکید می‌کند. کمک به کارکنان برای درک اهداف کسب و کار و اینکه چگونه کارشان با موقعیت شغلی آن‌ها مطابقت دارد، آینده را کمی مرموزتر می‌کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، می‌تواند عملکرد کارکنان را تا 22 درصد افزایش دهد و عملکردهای بالاتری را در شرکت شما ایجاد کند.

مطالعه بیشتر: بررسی ضرورت شکل گیری نظام ارزیابی عملکرد سازمانی

 5. مدیریت عملکرد باعث ایجاد اعتماد می‌شود

ارزیابی عملکرد سازمانی

موثرترین استراتژی مدیریت عملکرد، استراتژی‌ای است که باعث ایجاد اعتماد کارکنان شما شود. این استراتژی باید به کارکنان شما نشان دهد که سازمان شما می‌خواهد آن‌ها موفق شوند و به رشد خود ادامه دهند. برنامه‌های مدیریت عملکرد به چندین روش باعث ایجاد اعتماد می‌شوند:

 • اجازه دهید کارکنان بدانند که از ارزیابی عملکرد چه انتظاراتی دارند و به طور منظم بازخورد بدهند
 • به کارکنان اجازه دهید نقش فعالی در تعیین هدف و رشد شغلی داشته باشند
 • نشان دهید که شرکت شما متعهد به توسعه بلندمدت کارکنان است

هنگامی که میزان اعتماد زیادی در محل کار وجود داشته باشد، مزایایی در سراسر سازمان ایجاد می‌شود:

 • تعهد کارکنان 76 درصد بیشتر
 • 50 درصد بهره وری بالاتر
 • 40 درصد فرسودگی شغلی کمتر

اعتماد همچنین همکاری، خلاقیت و نوآوری را تقویت می‌کند و کارکنان را تشویق می‌کند تا تضادها را بهتر حل کنند.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) از پرکاربردترین ابزارها برای اندازه‌گیری پیشرفت به‌سوی اهداف تجاری هستند. شاخص‌های کلیدی عملکرد مانند نقطه مرجعی برای پیگیری اقدامات عملیاتی مختلف عمل می‌کنند و به سازمان‌ها اجازه نظارت فعال بر سلامت کلی کسب‌وکار خود را می‌دهند.
مدیریت عملکرد به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی اشاره دارد که به منظور اندازه‌گیری، ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان انجام می‌شود. این فرآیند شامل تعیین اهداف و استانداردهای عملکرد، ارزیابی عملکرد کارکنان، ارائه بازخورد و پیشنهادات به کارکنان برای بهبود عملکرد، و اتخاذ اقدامات اصلاحی برای بهبود عملکرد می‌شود.
مدیریت عملکرد کارکنان یک رویکرد استراتژیک برای ایجاد و حفظ بهبود عملکرد کارکنان است که منجر به افزایش کارایی شرکت‌ها می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آخرین اخبار و اطلاعات یسناپارس مطلع شوید!

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن